Motorówka Fjordling 17

Motorówka Fjordling 17 zaprojektowana przez znanego norweskiego konstruktora Jana Hermana Linge (konstruktor wielu łodzi m. in. olimpijskiej klasy Soling) jest bardzo popularna w Skandynawii – tylko w rejonie Sztokholmu jest ich ponad 1000 egzemplarzy!

Opis produktu

Konstrukcja

Jest jedną z pierwszych łodzi o dnie w kształcie głębokiego V dającym znakomitą sterowność przy dużej szybkości, nawet na wysokiej fali. Oryginalnym patentem Linge jest otwarty ku rufie tunel wodny umiejscowiony nad dolną częścią V-kształtnego dna. Na postoju i przy małych prędkościach jest on wypełniony wodą (ok. 200 l), co daje dużą stabilność. Przy prędkości powyżej 10 węzłów (18,5 km/h) woda siłą odśrodkową automatycznie opuszcza tunel i lżejsza o 200 kg łódź łatwo wchodzi w ślizg.

Firma PPU Macur produkuje motorówki Fjordling 17 w kooperacji ze szwedzką firmą Dyvik Marina koło Sztokholmu.

Wyposażenie

Komfort i bezpieczeństwo

Za przednim pokładem zamontowana jest półotwarta nadbudówka z dużymi szybami wykończona klejonym profilem mahoniowym. Umieszczona pod nadbudówką przednia kanapa po rozłożeniu tworzy wygodne miejsce do spania dla dwóch osób. W części środkowej kokpitu jest fotel sternika z kierownicą i panelem zegarowym, a obok fotel pasażera.

W części rufowej jest wygodna kanapa dla trzech osób – co łącznie daje 7 miejsc siedzących. Podniesienie ławki tylnej kanapy umożliwia szeroki dostęp do achterpiku gdzie zamontowany jest zbiornik paliwa (ok. 70 litrów) z zewnętrznym wlewem, akumulator, pompa zęzowa oraz półki i miejsca na dodatkowe i zapasowe wyposażenie.

Instalacja elektryczna daje światła pozycyjne – burtowe, dziobowe i rufowe, oświetlenie kabiny i gniazda wtykowe dla innych urządzeń takich jak: odkurzacz, reflektor, sygnał dźwiękowy, wycieraczki przedniej szyby itp. Mahoniowa zabudowa burt kokpitu tworzy pojemne półki i jaskółki na rzeczy osobiste.

Fjordling 17 wyposażony jest w nierdzewne okucia pokładowe: półkluzy, knagi i dodatkowo drabinkę rufową z uchwytem oraz kosz dziobowy. Zaprojektowany na stelażu i łatwy do otwierania namiot umożliwia żeglugę również w deszczu, a także zamyka kabinę na czas postoju.

Informacje techniczne oraz cena

Informacje

  • Długość: 5,20m (17 stóp)
  • Szerokość: 2,12m
  • Waga: ok. 430kg

Cena

Cena netto gotowego kadłuba z laminatu poliestrowo-szklanego motorówki Fjordling 17 to 33 900,- PLN

Cena netto motorówki w kompletnym, standardowym wyposażeniu to 55 900, -PLN